Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Ogrody Hortulus znajdują się w miejscowości Dobrzyca w pobliżu trasy Kołobrzeg – Koszalin. Są oddalone 15 kilometrów od Sarbinowa.

Zespół dwóch ogrodów to obecnie blisko 11 hektarów wspaniałych nasadzeń i związanych z ogrodnictwem atrakcji. W ogrodzie Hortulus dla zwiedzających przygotowano prawie 30 ogrodów tematycznych, w których miłośnicy flory znajdą m.in. ogród skalny, leśny i japoński oraz śródziemnomorski. Kwiatami wypełnione są ogrody francuski i angielski oraz oczywiście rosaria z ciekawymi odmianami róż. W ogrodzie rośnie ponad 6 tysięcy gatunków roślin od znanych po unikatowe i egzotyczne. W Hortulusie uwagę zwraca nie tylko roślinność, ale również elementy małej architektury- rzeźby, altany, mostki to tylko niektóre z nich.

W ogrodach urządzane są również imprezy tematyczne takie jak wiosenny festiwal kwiatów jadalnych oraz czerwcowa Noc Kupały ( związaną z przesileniem letnim).

Na najmłodszych czeka plac zabaw.

Ogród Spectabilis to przede wszystkim ogromny labirynt stworzony z grabu, którego długość wszystkich alejek wynosi ponad 3 kilometry! Centralnym jego punktem jest wieża widokowa o wysokości 20 metrów, z której podziwiać można całość nasadzeń oraz ogrody: zegar, celtycki kalendarz oraz rabatki z bylinami w stylu angielskim.

Zwiedzający powinni przygotować się na to, że do Ogrodów nie są wpuszczane zwierzęta a zakaz jest rygorystycznie przestrzegany i dotyczy również zwierząt przenoszonych na rękach. Pamiętać trzeba również o zakazie wprowadzania pojazdów w tym wózków dla dzieci, rowerków, oraz wózków dla niepełnosprawnych, a jest to spowodowane wąskimi ścieżkami.

Na wyprawę do Ogrodów warto zarezerwować więcej czasu, zwłaszcza jeśli chcemy zwiedzić oba ogrody. W tym przypadku turyści mogą liczyć na tańszy bilet obejmujący oba założenia.

Przy Ogrodach jest też sklep w którym można zakupić rośliny, drzewka i artykuły wystrojów wnętrz z różnych zakątków świata.

  •  76-038 Dobrzyca, Dobrzyca 76
  •  +48 602 610 041
  •  biuro@hortulus.com.pl